معاونت پرورشی موسسه امام حسین سیدالشهداء(علیه السلام) بیرجند: صفحه اصلی


آخرین آیتم ها برای دانلود

تصاویر تصادفی

جستجو

پیوندهای مفید

اخبار در سال 1397

آنلاین

آخرين نظرات
جهت ورود به سامانه بر روی لینک زیر کلیک نمایید
http://etekaf-sk.com


تاریخ ارسال : سه شنبه 15 فروردين 1396 - 03:09:41
نویسنده :behmadi|قرآن |نظرات برای این خبر غیر فعال هستند |  نسخه مناسب برای چاپ

با توجه به ضرورت آشنایی و انس بیشتر دانش آموزان با کلام وحی ، ماندگاری وهمچنین اثربخشی آموزه های دوران تحصیل، مؤسسه فرهنگی آموزشی امام حسین سیدالشهداء (علیه السلام) استان خراسان جنوبی با اتکال به عنایات حضرت باریتعالی واهتمام همکاران وهمچنین مشارکت دانش آموزان واولیاء محترم آنان اقدام به اجرای « طرح بشارت» در کلیه مدارس تحت پوشش خود نموده است.

محتوای طرح: آیات کوتاه ومناسب فهم ، نیاز و سن دانش آموزان وهمچنین محتوای کتاب های درسی و مناسبت های ایام که با هدایت مدرسه ومشارکت والدین تهیه و با نظارت معلم  توسط دانش آموزان در ابتدای شروع هر کلاس به همراه ترجمه آن (در زمان حد اکثر یک دقیقه) قرائت ودر نوبت های کلاسی همان روز بصورت مشابه تکرار خواهد شد.

افراد حاضر در مدت اجرای طرح به حالت سکوت کامل واحترام به قرائت آیات قرآنی در کلاس گوش خواهند داد.

چگونگی اجراء :

-     انجام این طرح در ابتدای شروع همه ساعات درسی با برنامه ریزی معاونت پرورشی و مدیریت معلم مربوطه توسط دانش آموزان همان کلاس صورت خواهد گرفت.

-   یک نفر از دانش آموزان واجد شرایط در تنظیم لیست هفتگی اسامی مجریان طرح واعلام بموقع آن به دانش آموز ان مربوطه همکاری خواهند نمود. این لیست یک هفته قبل در برد مخصوص کلاس نوشته وبه اطلاع دانش آموزان مربوطه خواهد رسید.

-   مناسب ترین وبهترین پیام های قرائت شده درکلاس پس از جمع آوری وبررسی مجدد توسط معاون پرورشی انتخاب و بترتیب درمراسم آغازین هر روزبا ذکر نام وتقدیر شفاهی از تهیه کننده آن قرائت خواهد شد.

-   اجرای این طرح برای کلیه مدارس امام حسین سیدالشهداء (علیه السلام) استان خراسان جنوبی در همه مقاطع تحصیلی الزامی و از عملکرد مدارس مجری طرح ارزشیابی بعمل خواهد آمد.

مؤسسه فرهنگی آموزشی امام حسین سیدالشهداء علیه السلام خراسان جنوبیتاریخ ارسال : دوشنبه 10 اسفند 1394 - 04:53:51
نویسنده :admin|قرآن |نظرات برای این خبر غیر فعال هستند |  نسخه مناسب برای چاپ

میانمار کجاست؟

میانمار Myanmarکشوری است در آسیای جنوب شرقی.  از شمال شرقی با چین، از شرق با لائوس، از جنوب شرقی با تایلند، از غرب با بنگلادش و از شمال غربی با هند مرز مشترک دارد و از جنوب غربی با خلیج بنگال و از جنوب با دریای آندامان محصور است. میانمار با مساحت ۶۷۸۵۰۰ کیلومتر مربع دومین کشور بزرگ آسیای جنوب شرقی است. این کشور ۱۹۰۰ کیلومتر مرز آبی دارد. در سال ۱۸۲۴ برمهBurmaتوسط بریتانیا اشغال و ضمیمه حکومت هند، مستعمره بریتانیا شد. در سال ۱۹۳۷ بریتانیا برمه را به همراه منطقه «آراکان» (Arakan) که اکنون به آن راخین Rakhineنیز می‌‎گویند، مستعمره‌ای جدا از حکومت هند خواند و آن را برمه بریتانیا نام نهاد. تا اینکه در سال ۱۹۴۸ بریتانیا اجازه داد تا برمه استقلال یابد و از آن زمان به «میانمار» تغییر نام یافت. میانمار طبق آخرین آمار بدست آمده از جمعیتی بالغ بر ۵۵ میلیون نفر برخوردار است. ۷۰درصد میانمار بودایى هستند. در سال ۱۹۸۲ قانون حقوق شهروندی به تصویب رسید که به واسطه این قانون از میان ۱۴۴ اقلیت موجود در میانمار ۱۳۵ اقلیت حق شهروندی دریافت کردند و ۹ دسته از اقوام اقلیت از حق شهروندی محروم شدند که بزرگ‌ترین این اقلیت‌ها، قوم روهینگیا Rohingyaاست. روهینگیا ۴% جمعیت میانمار را تشکیل می‌دهند و بیشتر در ایالت راخین در سواحل غربی میانمار ساکن هستند. آمار رسمی جمعیت روهینگیا ۶ میلیون نفر است اما طبق آمار غیر رسمی جمعیت این قوم که صد در صد آن‌ها مسلمان هستند به ۸ میلیون نفر می‌رسد.

 
[ ادامه مطلب... ]


تاریخ ارسال : سه شنبه 25 مهر 1396 - 08:56:46
نویسنده :admin|مقالات |نظرات برای این خبر غیر فعال هستند |  نسخه مناسب برای چاپ

خلاصه ای از حقیقت حادثه عاشورا

درتاريخ ماجراهاي عجيبی وجو د دارد که باید مورد  عبرت ما انسانها قرار گیرد.

يکی از مهمترین وقايع تاریخ در زمان پيامبر(ص) و فرزندانش اتفاق افتاده است.

***
[ ادامه مطلب... ]


تاریخ ارسال : سه شنبه 27 مهر 1395 - 06:29:14
نویسنده :admin|مقالات |نظرات برای این خبر غیر فعال هستند |  نسخه مناسب برای چاپ
برو به صفحه       >>  

عناوین مطالب قبل

خوش آمدید

آرشیو موضوعی

آمارگیر

مرکز آزمون

آخرین 10 کاربر مراجعه کننده

منوی گالری

اخرین ارسال های انجمن

ERROR: Unable to get values from database.

تاريخ / زمان