آخرین آیتم ها برای دانلود

تصاویر تصادفی

جستجو

پیوندهای مفید

اخبار در سال 1397

آنلاین

آخرين نظرات
فرمانده انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی:
دغدغه فرهنگی باید در بین دانشجویان عمومیت پیدا کند
فرمانده سپاه انصار الرضای خراسان جنوبی گفت: دغدغه فرهنگی باید در بین دانشجویان عمومیت پیدا کند و مسئولان دانشگاهها نباید تنها به دنبال مطالبات صنفی باشند.

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی خاورستان: سردار یعقوب علی نظری پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح ششمین دوره مبانی اندیشه اسلامی (طلیعه اندیشه) کانون طرح ولایت بسیج دانشجویی، ضمن تبریک دهه کرامت، اظهار کرد: در جامعه فعلی عمده نیاز ما پرداختن به مسائل و مباحث جامعه اسلامی با تکیه بر مبانی تحکیمی و روح مبارزه طلبی در دانشگاهها است و نمی توانیم از کنار مباحث شبهاتی در دانشگاهها، بی تفاوت عبور کنیم.

وی با بیان این که باید دغدغه فرهنگی بین دانشجویان، عمومیت پیدا کند تصریح کرد: مسئولان دانشگاهها نباید تنها به دنبال مطالبات صنفی باشند بلکه باید احساس نگرانی در مورد همه موضوعات و خواسته های مطرح توسط دانشجویان، دیده شود که متاسفانه این طور نیست.

لازمه به جلو حرکت کردن،دفاع از انقلاب است

فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) افزود: اگر در مباحث دینی کوچکترین شبهاتی وجود دارد باید برطرف شود که در شرایط فعلی این موضوع در قالب طرح حلقه های صالحین، در سطح جامعه دنبال می گردد.

نظری دفاع از آرمانهای انقلاب را یک مساله اساسی و بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: بدون شک لازمه به جلو حرکت کردن، دفاع از انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه ما امروزه با سه چالش اساسی در دنیا مواجه هستیم افزود: چالش فرهنگی به صورت عام، ابزار و مذاکرات توجه به حکومت دینی و دین حکومتی از جمله چالش های اساسی است.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) با بیان این که مقام معظم رهبری در اکثر جلساتشان بر مقوله فرهنگ تاکید زیادی دارند بیان کرد: ما باید نسبت به موضوعات فرهنگی در سطح جامعه حساس باشیم.

نظری با اشاره به این که باید به مساله حکومت دینی و دین حکومتی، در جامعه توجه شود اظهار داشت: متاسفانه بعد از گذشتن 35 سال از انقلاب، هنوز آنطور که باید و شاید به این موضوعات پرداخته نشده است.

وی در مبحث استفاده از ابزار، اینترنت، ماهواره و... گفت: در شرایط کنونی ماهواره یک واقعیت جهانی بوده که باید توجه کنیم که بر طبق عقل، تجربه و منطق این ابزار نمی توانند رها باشند بلکه باید به صورت منطقی با آنان برخورد شود.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) با بیان اینکه جوامع غربی به رغم اینکه خواستگاه ماهواره هستند،خود نیز این ابزار را مدیریت می کنند افزود: مدیریت ابزار در همه جوامع و خصوصا جوامع اسلامی، امری بسیار مهم و اساسی به شمار می رود.

نظری در بحث مذاکرات، با اشاره به این که این بحث یکی از مباحث بسیار مهم امروزی قلمداد می شود گفت: هیچ کس با بحث مذاکرات که در حقیقت همان مذاکرات در مورد ابزار است، مخالفتی ندارد.

بیش از 90 درصد بینندگان ماهواره، برنامه های مفتضح می بینند

وی با بیان این که خود آمریکاییهای مستقل نیز بنا بر اظهارات خودشان، از اضمحلال کشورشان به لحاظ برنامه های ماهواره نگرانند اظهار داشت: متاسفانه بین 90 تا 95 درصد بینندگان برنامه های شبکه های ماهواره، به دیدن برنامه های غیر اخلاقی می پردازند.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) یادآورشد: برنامه هایی از ماهواره که در ظاهر خوب به نظر می رسند، در درون دارای اشکالاتی در زمینه محتوایی هستند.

آگاه سازی دانشجویان و دانش آموزان با مضرات ماهواره از مهرماه

نظری مساله نجات فرهنگی را یکی از دلایل موفقیت هر جامعه دانست و گفت: به یاری خداوند از ابتدای مهر ماه سال جاری برنامه هایی جهت آگاه سازی دانش آموزان و دانشجویان در زمینه مضررات ماهواره در سطح دانشگاهها و مدارس خواهیم داشت.

وی با بیان این که مقام معظم رهبری هر چند وقت در سخنانشان می فرمایند: "فتنه از خطوط قرمز مااست" خاطرنشان کرد: پویایی به معنای خود تحلیلی، خود فکری، بصیرت و خود محوری است که نیازمند اساس چهار چوب و قاعد دینی است که بسیج دانشجویی بستر این کار را فراهم کرده است.

اختصاص 6 سفر عتبات عالیات دانشجویی

شایان ذکر است: در این مراسم توسط فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) برای 6 نفر از دانشجویان شرکت کننده در طرح ولایت بسیج دانشجویی، کمک هزینه سفر به عتبات عالیات اختصاص داده شد.

در ادامه حجت السلام والمسلمین نوفرستی مسؤل نمایندگی ولی فقیه در سپاه خراسان جنوبی با تبریک ولادت امام هشتم (ع) اظهار کرد: انسانهای عاقل و صاحبان خرد، پیوسته به یاد خداوند هستند.

حجه الاسلام نوفرستی در ادامه صحبتهایش با اشاره به تعبیرات مختلف قرآن گفت: در قرآن آمده است که خداوند فرموده است "کسی که از یاد خدا غافل شود زندگی را بر او تنگ می کنیم.

وی افزود: بنا بر تعبیر قرآن خداوند از کسانی که از یاد وی غفلت کرده و دستوراتش را سبک شمرده اند و...خداوند بر آنچه انجام می دهند آگاه است.

مسؤل نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالرضا(ع) در پایان با بیان اینکه باید خداوند را بابت داشتن نعمت ولی فقیه در این مرز و بوم شاکر باشیم افزود: بدون شک ولی فقیه زمینه ساز حاکمیت جهانی حضرت مهدی (ع) است.تاریخ ارسال : يكشنبه 16 شهريور 1393 - 05:40:44
نویسنده :admin|اخبار و اطلاعیه ها | خواندن / ارسال نظرات :0 |  نسخه مناسب برای چاپ

خوش آمدید

آرشیو موضوعی

آمارگیر

مرکز آزمون

آخرین 10 کاربر مراجعه کننده

منوی گالری

اخرین ارسال های انجمن

ERROR: Unable to get values from database.

تاريخ / زمان