آخرین آیتم ها برای دانلود

تصاویر تصادفی

جستجو

پیوندهای مفید

اخبار در سال 1397

آنلاین

آخرين نظراتبرگزاری نماز طلب باران در دبستان پسرانه امام حسین سیدالشهداء(علیه السلام)

نماز طلب باران در روز دوشنبه 15/10/93 توسط دانش آموزان و باحضور همکاران موسسه و همچنین دبستان پسرانه امام حسین سیدالشهداء(علیه السلام) -در محل آموزشگاه دوره اول پسران اقامه گردید.

نماز استسقاء (نماز باران)یکی از نماز های مستحبی است. استسقاء از باب استفعال به معنی طلب باران و آبیاری از خداوند است، و این نماز در وقت كم شدن آب چاهها و چشمه ها و نباریدن باران،طلب باران از خدا از طریق دعا و نماز مستحب می باشد.


علت نیامدن باران به خاطر گسترش گناهان، ناسپاسی نعمتها، نپرداختن حق مردم، كم فروشی، ظلم، نیرنگ، ترك امر به معروف و نهی از منكر، نپرداختن زكات، حكومت و قضاوت بر خلاف حكم خداوند و ... است كه موجب خشم پروردگار و نیامدن باران می شود.

این نماز دو ركعت است و  مانند نماز عیدین است (عید فطر و عید قربان). در هر ركعت یك حمد و یك سوره توحید، و در ركعت اول، پنج تكبیر دارد و در ركعت دوم چهار تكبیر، پس از هر تكبیر در هر ركعت، یك قنوت است. بهتر است در قنوت، دعایی خوانده شود كه طلب باران در آن است.

لازم به یاد آوری است منطقه خراسان جنوبی بیش از 15 سال است که با خشک سالی مواجه که در سال جاری این وضعیت بحرانی توصیف شده است. آقای ابراهیم طالبی مدیر آموزشگاه علت برگزاری این نماز را در وهله اول استمداد کودکان معصوم از درگاه خداوندبرای نزول باران رحمت الهی ودر وهله دوم آموزش نحوه انجام این سنت معنوی وفلسفه برگزاری آن و همچنین اهمیت آب و ضرورت صرفه جویی در مصرف  وانتقال این پیام مهم به خانواده ها از طریق کودکان آنان عنوان نمودند.
ادامه خبر به روایت تصویر...[ ادامه مطلب... ]


تاریخ ارسال : شنبه 27 دي 1393 - 05:11:16
نویسنده :behmadi|زنگ نماز | خواندن / ارسال نظرات :0 |  نسخه مناسب برای چاپ

خوش آمدید

آرشیو موضوعی

آمارگیر

مرکز آزمون

آخرین 10 کاربر مراجعه کننده

منوی گالری

اخرین ارسال های انجمن

ERROR: Unable to get values from database.

تاريخ / زمان