هوش مصنوعی

هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی به انگلیسی Artificial intelligence که به طور مخفف آن را AI نیز می‌نامند، در واقع تکنولوژی است که به نحوی قابلیت تفکر دارد. البته این قابلیت تفکر با چیزی که ما به عنوان تفکر انسانی می‌شناسیم تا حد زیادی تفاوت دارد، اما در حقیقت سعی دارد تا از آن تقلید کند.

تعریف ساده ای از هوش مصنوعی

هوش مصنوعی یا artificial intelligence شاخه ای از علوم رایانه است که هدف اصلی آن تولید ماشین‌های هوشمندی است که توانایی انجام وظایفی که نیازمند به هوش انسانی است را داشته باشد. هوش مصنوعی در حقیقت نوعی شبیه سازی هوش انسانی برای کامپیوتر است و منظور از هوش مصنوعی در واقع ماشینی است که به گونه ای برنامه نویسی شده که همانند انسان فکر کند و توانایی تقلید از رفتار انسان را داشته باشد. این تعریف می تواند به تمامی ماشین هایی اطلاق شود که بگونه‌ای همانند ذهن انسان عمل می‌کنند و می‌توانند کارهایی مانند حل مسئله و یادگیری داشته باشند.

آموزش و هوش مصنوعی

در سال‌های اخیر، ترکیب فناوری‌ها و شیوه‌های مدرن در سیستم‌های سنتی آموزشی، به منظور بهبود تجربه پرورش و یادگیری با رشد فزاینده‌ای همراه بوده است. هوش مصنوعی پتانسیل ارائه طیف گسترده‌ای از انواع آموزش را دارد. در این راستا می‌توان به سیستم‌های مدیریت یادگیری، گیمیفیکیشن، یادگیری با کمک ویدئو و واقعیت مجازی، به عنوان نمونه‌هایی اشاره کرد که سطح تعامل با دانش‌آموز و حتی برنامه‌ریزی‌های آموزشی را بهبود بخشیده‌اند.

تولید تصویر و نقاشی های زیبا متناسب با محتوای آموزشی یکی از چالش های دبیران و آموزگاران می باشد ،طبیعتا همه دبیران وآموزگارن نقاش ،هنرمند یا فتوشاپیست حرفه ای نیستند تا بتوانند تولیدات گرافیکی با کیفیت داشته باشند، پس نیاز به ابزاری که بتواند تا حدودی این نیاز دبیر را رفع کند بسیار کارآمد خواهد بود .در ویدیو مقابل می توانید آموزش تبدیل متن به عکس را توسط سایت dream studio   آموزش ببینید

ور,د به سایت dream stdio

صدا گذاری روی چهره یک شخص آن هم روی تصویر آن شخص بسیار جذاب می باشد ،از طرف دیگر تولید محتوای جذاب آموزشی برای دانش آموزان باعث درک بهتر و عمیق تر خواهد شد،فرض کنید شخصیتی که روی تصویر کتاب می باشد شروع به صحبت کردن کند.

متحرک سازی بخشی از تصویر به کمک هوش مصنوعی قابلیت فوق العاده است که شما می توانید به کمک آموزش های تصویری ما این قابلیت را یاد بگیرید.

شاید ابزار های مکالمه ،گفتگو یا پرسش و پاسخ هوش مصنوعی جزو معروف ترین و پرکاردبرد ترین آن باشد ،تولید مقالات ،ترجمه ،اصلاح،تحقیق ،یادگیری و … از فواید و مزایای این حوزه می باشد.گرچه اکثر سایت ها و خدمات دهنده ها در این حوزه پولی شده و یا آی پی های ایران رامحدود نموده اند ،لذا ما به معرفی یک وب سایت تقریبا رایگان و بدون نیاز به ابزار تغیییر آی پی پرداختیم.

کشیدن یک نقاشی با خطوط ساده و تبدیل آن به یک تابلوی فوق العاده جذاب در نگاه اول غیر ممکن دیده می شود و یا نیاز به تخصص در نقاشی دارد ولی هوش مصنوعی کار شما را راحت کرده است و تنها با کشیدن چند خط ساده و انتخاب استایل خروجی می توان به این هدف رسید.

تولید پاور پوینت شاید برای بعضی از افراد یک چالش بزرگ و حتی عملی غیر ممکن باشد ،باز هم هوش مصنوعی جهت رفاه این عزیزان دست به کار شده و تولید این محتوای ارزش مند را تنها با چند کلیک و در کمترین زمان ، ممکن ساخته است.

فکر کنید بدون داشتن هیچ تخصصی بتوانید انیمیشن یا کلیپ های ویدیویی با کیفیت و متناسب با محتوای درخواستی خود تولید کنید،آن هم تنها با چند خط نوشته و توضیحات ساده،تنها کافیست به سایتgenmo .ai   مراجعه کنید و متن خود را در کادر مربوطه تایپ کنید.

تنها در چند دقیقه از یک متن دلخواه به تعداد مورد نیاز انواع سوالات تستی و تشریحی با سایت questgen.ai تولید کنید و دانش آموز خود را به چالش بکشید.

تایپ کردن یک نامه و یا تایپ متن های بزرگ ، یک چالش برای هر فرد می باشد ،لذا هر روشی که بتواند این چالش را به عملی راحت و ساده تبدیل کند یک نعمت بزرگ خواهد بود، از این رو ابزار lenz گوگل که خود کاربردهای بسیاز زیادی دارد از جمله ترجمه انواع متون و زبان ها از روی تصویر و ….

آموزش هوش مصنوعی بینگ ( خلق تصاویر ، چت بینگ )

در این آموزش شما می توانید از طریق تلفن همراه خود با استفاده از هوش مصنوعی بینگ با اراِئه متن تصاویر را بسازید و از قسمت چت بینگ هر سوالی در ذهنتان دارید به زبان فارسی از بینگ بپرسید.

( در ضمن نحوه ساخت حساب و وارد شدن به بینگ در کلیپ برای شما آموزش داده شده است )

آموزش هوش مصنوعی ساخت انیمیشن ( سایت adobe animate frome audio )

در این سایت شما میتوانید کاراکتر ، بکگراند و سایز انیمیشن را تغییر داده و صدای ضبط شده یا ( آپلود شده ) خود را در سایت بارگزاری کرده و انیمیشن را کمتر از یک دقیقه بسازید.

آموزش هوش مصنوعی clip champ ( تبدیل متن به فایل صوتی )

در این کلیپ آموزشی نحوه تبدیل متن به فایل صوتی آموزش داده شده و شما می توانید به زبان فارسی متن خود را وارد کرده و با صدای خانم و آقا فایل صوتی را تحویل بگیرید.

آموزش هوش مصنوعی leonardo یا تبدیل خطوط ساده به طرح حرفه ای
در این ویدیو یکی از ابزار های هوش مصنوعی لئوناردو را به شما آموزش دادیم که در آن شما قادر خواهید بود با کشیدن خطوط ساده نقاشی در لحظه آن را به عکس و طرح های زیبا و حرفه ای تبدیل کنید و در نهایت فایل با کیفیت را دانلود کنید.

آموزش هوش مصنوعی Gencraft یا تبدیل متن به تصاویر کارتونی . شما می توانید از طریق این سایت با ارائه متن به این هوش مصنوعی و انتخاب استایل (سبک) و مدل دلخواهتان ، تصویر مرتبط با متن خود را دریافت و دخیره کنید.

آموزش هوش مصنوعی brandmark

با این سایت میتوانید در کمترین زمان یک لوگوی حرفه ای بسازید و حتی جزئیات آن را یه صورت سفارشی ، شخصی سازی کنید ، و در نهایت آن را دخیره کنید .

آموزش هوش مصنوعی desings.ai
اگه برای یه پیام تبریک و یا هر متنی که میخواهید بنویسید ، کلمات و جملات خلاقی به ذهنتان نمی رسد ، اصلا نگران نباشید . چون با این هوش مصنوعی می توانید در کمترین زمان و خیلی سریع یک متن با لحن گفتار های متنوع (خوشحال،عصبانی،قاطعانه و…) که داخل ویدیو آموزشی گفته شده ، از این ابزار تحویل بگیرید. و به راحتی یک متن خلاق را کپی کرده و آن را برای هر که می خواهید ارسال کنید…

آموزش هوش مصنوعی Clipdrop.Co
در این کلیپ به شما آموزش دادیم تا چطور بتوانید فضای داخلی تصویرتان را گسترش دهید . این ابزار در کمترین زمان آن را برای شما آماده کرده و می توانید عکستان را دانلود کنید.

آموزش نرم افزار CapCut

در این قسمت از آموزش شما میتوانید کلیپ ساخت گذر زمان با استفاده از عکستان را بسازید . فقط کافیست از کودکی تا بزرگسالی تان چند تصویر را وارد این نرم افزار کنید و طبق این آموزش فیلم خود را آماده کنید.

آموزش نرم افزار AutoCap

با استفاده از این نرم افزار اندرویدی می توانید فیلم مورد نظرتان را با زبان فارسی زیرنویس کنید…

آموزش هوش مصنوعی تغییر صدا (با این ابزار شما میتونید با وارد کردن حساب کاربری جیمیل خودتون صداتون رو ضبط و یا فایل صوتی خودتون رو آپلود کنید و در نهایت اونو به صداهای دیگه تغییر بدید) .

آموزش هوش مصنوعی mubert.com . با این ابزار می توانید با استفاده از دستور متنی و یا آپلود تصویر موزیک مرتبط را بسازید…

آموزش هوش مصنوعی Adobe Podcast . صدای خود را در این سایت آپلود کنید و در کمترین زمان به طور محسوس کیفیت آن را افزایش داده و نهایتا آن را ذخیره کنید.

در کمترین زمان ، سوالات چهار گزینه ای یا چند گزینه ای خود را بسازید و از آن نهایت استفاده را ببرید . آن هم با Microsoft Word

با استفاده از این دو سایت می توانید عکس های سیاه و سفید را رنگی کرده و با سایت دوم ، کیفیت آن را افزایش داده و در نهایت ذخیره کنید…

با استفاده از این سایت می توانید با رسم یک نقاشی ساده طرح حرفه ای مشابه آن را انتخاب کرده و در نهایت آن را رنگ آمیزی کنید…

برای تبدیل نقاشی به انیمیشن کافیست تصویر نقاشی شده یا تصویر دلخواهتان را در این سایت آپلود کرده و طبق آموزش مدل انیمیشن مورد نظرتان را انتخاب کنید و در نهایت نقاشی شما تبدیل به انیمیشن می شود .

اگر میخواهید متن یک صفحه از کتاب را خلاصه کنید ، تنها کافیست از صفحه مورد نظرتان عکس بگیرید و آن را در این سایت آپلود کنید و در کمترین زمان متن خلاصه شده خود را تحویل بگیرید.

آموزش cot out pro ( حذف پس زمینه تصاویر )

آموزش cot out pro ( افزایش کیفیت تصاویر )

آموزش سایت photo mania ( افکت های مختلف روی تصاویر )

آموزش سایت photocartoon.net (ساخت انیمیشن عکس دلخواه)

آموزش سایت Magic Eraser ( پاک کردن اشیای اضافی تصویر )

این کلیپ جهت آگاهی شما ضبط شده است . ساخت رسید جعلی توسط هوش مصنوعی،مراقب فضای مجازی باشید.

آموزش هوش مصنوعی فیلم تغییرات رشد از کودکی تا کهنسالی

تغییرات رشد از کودکی تا پیری با هوش مصنوعی (کافیست یک تصویر را داخل این سایت آپلود کرده و نتیجه را به صورت گیف دانلود کنید)

با این سایت می توانید متن هایی که توسط هوش مصنوعی ساخته شده اند را با استفاده از خود هوش مصنوعی به راحتی شناسایی کنید .

 

با این سایت می توانید بدون نیاز به شماره مجازی و اکانت دیسکورد به ابزارهایی مثل جی پی تی ۴ و میدجورنی (میدجرنی) دسترسی پیدا کنید.

 

در این سایت فیلم های خام با موضوعات متنوعی وجود دارد که می توانید در زمینه های مختلف از آن ها استفاده کنید .

 

با استفاده از این سایت می توانید فایل های پی دی اف را تبدیل به فرمت های دیگر مانند ورد ، پاورپوینت و… کنید. حتی می توانید عکس ها ، متن ها و… داخل فایل های پی دی اف را ویرایش یا تعویض کنید . به همراه کلی قابلیت های کاربردی دیگر…

 

با گوگل لنز مسائل ریاضی ساده و پیچیده را تنها با یک کلیک حل کنید. با ساده ترین روش

 

با این هوش مصنوعی می توانید با استفاده از متن تصاویری را خلق کنید و قسمت های دلخواهتان را ویرایش کنید.

 

با استفاده از این ابزار قدرتمند هوش مصنوعی به راحتی ویدیو خودتان را به زبان های مختلف ، آن هم با صدای خودتان ترجمه کنید . این سایت از زبان فارسی نیز پشتیبانی می کند .

 

با استفاده از این ابزار تصاویر را با هم ترکیب و در نهایت آن ها را ذخیره کنید…

حتما شما هم در فضای مجازی تصاویری را دیده اید که به صورت خطای دید و حالت توهمی است . در این ویدیو به شما آموزش می دهیم تا تصاویری با این ویژگی خلق کنید.

با استفاده از افزونه google translate می توانید در لحظه زبان نوشتار سایت ها را به فارسی برگردانید.

اگر شما هم می خواهید داستان های جذاب و جدید بسازید ، تنها با آپلود یک عکس در این ابزار هوش مصنوعی میتوانید داستان مطابق با تصویرتان را دریافت کنید. (در کمترین زمان)

با استفاده از این اپ که مجهز به هوش مصنوعی هست می توانید صدای خواننده را از موزیک حذف کنید همراه با قابلیت هایی که داخل ویدیو آموزش دادیم…

اگر نمی توانید وارد برخی از سایت های هوش مصنوعی شوید و از طرف دیگر نمی خواهید از فیلتر شکن یا vpn استفاده کنید ، با تغییر دادن DNS خودتان می توانید به راحتی این تحریم ها را شکسته و وارد سایت ها شوید.